Myši se naučily žít v lidské společnosti, přičemž se na ní staly závislé. Lákají je především naše potraviny, které využívají k tvorbě zásob. Jenže kromě toho, že jsou myši nežádoucím škůdcem, který může znehodnocovat potraviny, mohou přenášet také různé choroby. Proto je důležité je likvidovat.
Deratizace
Mezi nejčastější způsob, jak se zbavit myší nejen v domácnosti, patří deratizační návnady. Jedná se v podstatě o jed na myši. Ten je však nabízen v mnoha různých provedeních, ať už jsou to vločky, měkké návnady nebo třeba parafínové bloky. Všechny jsou navrženy tak, aby byly pro tyto škůdce atraktivní, čímž je zaručena spolehlivost hubení. V různých situacích můžete využít jiný typ jedu na myši – záleží na místě, kam potřebujete návnadu umístit.
Pasti
Pasti jsou k hubení myší využívány už mnoho let. Jistě znáte klasickou sklapovací past – v této době už však existuje velké množství alternativ. Mohou být vyrobeny ze dřeva, plastu, či třeba kovu. Některé z těchto pastí dokonce disponují vysokonapěťovými výboji, kterými spolehlivě usmrtí mnoho myší. Ovšem v nabídce najdete také humánní pasti, které vám pomohou zbavit se myší nenásilným způsobem – jednoduše je chytíte do pasti, odkud je pak můžete vypustit.
Bezpečné užívání
Velkou nevýhodu má jed na myši, pokud je používán v prostředí, kde může být přístupný zvířatům. V takovém případě totiž hrozí, že ublížíte na zdraví nejen škůdcům. Proto je vhodným řešením využívat takzvané deratizační staničky. Ty se postarají o to, aby se k návnadě dostaly pouze myši. Často tyto nádoby navíc bývají ještě označovány tak, aby bylo patrné, že obsahují jed.
Deratizační návnady jsou spolehlivým řešením, jak se zbavit nepříjemných škůdců, kteří mohou způsobovat celou řadu problémů. Nejdůležitější však je vždy je používat zodpovědně a bezpečným způsobem.